Kalendarium

Czwartek, 2021-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Statystyki

  • Odwiedziny: 121996
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 155 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 35 w Częstochowie

e-mail: sp35@edukacja.czestochowa.pl

tel. 34 360 53 03

Jesteś tutaj: Start / Galeria

Galeria

Artykuły

Wieczornica

2020-02-06
Powiększ zdjęcie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2019-10-16
Powiększ zdjęcie

Wycieczka marzeń

2018-07-17

30 maja 2018 roku klasy: IVa, IVb, VIIc  wraz z wychowawcami pojechali do parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Poziom adrenaliny był olbrzymi.

Uczniowie korzystali z wielu atrakcji: Water Parku, Show, Strefy Ekstremalnej. Uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z pobytu w parku rozrywki, jednak najbardziej podobał im się pokaz wszystkich kaskaderów! W jednym czasie swoje umiejętności prezentowali kaskaderzy na motocyklach, rowerach, quadach oraz w samochodach! Na koniec – uczniowie robili sobie z nimi zdjęcia i otrzymali autografy.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili wieczorem do Częstochowy.

Czytaj więcej o: Wycieczka marzeń

Wystawa plastycznych prac naszych uczniów w WOMie

2018-07-17
Powiększ zdjęcie

Prace plastyczne uczniów klas IV oraz dwóch uczennic III klas gimnazjalnych naszej szkoły prezentowane były na wystawie towarzyszącej X FORUM EDUKACJI TWÓRCZEJ „ARTedukacja”. Forum, połączone z warsztatami kreatywności artystycznej dla nauczycieli, organizowane było przez  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Ekspozycja trwała od 16 maja 2018 r. do 07.06.2018r. i prezentowane były na niej efekty artystycznych działań uczniów na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych ponad 20 szkół i przedszkoli z Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

Opiekunem uczniów eksponowanych prac była p. Beata Wiśniewska.

Czytaj więcej o: Wystawa plastycznych prac naszych uczniów w WOMie

Udział uczniów klasy drugiej gimnazjum wraz z p. Renatą Ceglarek w Częstochowskich Dniach Profilaktyki

2018-07-17
Powiększ zdjęcie

Konkurs czytelniczy

2018-06-19

W tym roku konkurs czytelniczy nie dotyczył znajomości lektur szkolnych. O testy i sprawdziany dotyczące znajomości przeczytanych lektur szkolnych postarali się nauczyciele poloniści. Krzyżówka czytelnicza, którą rozwiązaliśmy w ramach konkursu, bardziej sprawdzała naszą wiedzę związaną z lekcjami bibliotecznymi oraz po prostu zdolności kojarzenia, wyszukiwania informacji i przypominania sobie różnych wiadomości związanych z pracą biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Ponieważ poziom konkursu był bardzo wyrównany organizatorki: p. D. Ślęzak i p. I. Wójcik zwycięzców wyłoniły drogą losowania.

Szczęście dopisało (oprócz oczywiście wiedzy) Jagodzie Marchewce (Vb), Jakubowi Zalasowi (Vb).

Za udział w konkursie otrzymali słodki upominek.

Czytaj więcej o: Konkurs czytelniczy

Poznajemy częstochowskich pisarzy i poetów

2018-06-19

W związku z przypadającymi rocznicami urodzin częstochowskich twórców, pisarzy i poetów : Ludmiły Mariańskiej i Tadeusza Gierymskiego włączyliśmy się w obchody ww. rocznic realizując następujące zadania:

  1. W Bibliotece Miejskiej Filia nr 16 odbyło się spotkanie pt. „ Z ziemi częstochowskiej na karty książek”. Uczniowie kl. V poznali najważniejsze fakty dotyczące życia i twórczości częstochowskich pisarzy i poetów. Z uwagą wysłuchali ciekawostek związanych z życiem i dorobkiem literackim. L. Mariańskiej i T. Gierymskiego, obejrzeli książki tych autorów, fotografie przedstawiające te postacie w różnych okresach życia rodzinnego, osobistego, twórczego.

  2. W bibliotece szkolnej uczniowie wysłuchali czytanych przez naszą bibliotekarkę artykułu przybliżającego fakty z życiorysu T. Gierymskiego.

  3. Po uzyskaniu informacji o naszych rodzimych twórcach, poetach uczniowie wzięli udział w mini- konkursie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Wśród uczestników najlepszą wiedzą oraz szybkością udzielanych odpowiedzi wykazała się Daria Asendrych. Gratulujemy !

 

Czytaj więcej o: Poznajemy częstochowskich pisarzy i poetów

Maraton czytelniczy

2018-06-19

7 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką p. Iwony Wójcik brali udział w Maratonie Czytelniczym zatytułowanym „ Wobec Wielkiej Zagłady”. Maraton odbywał się w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania i z okazji Roku Ireny Sendlerowej. Celem tej akcji czytelniczej było przybliżenie nam książek związanych z trudną tematyką Holocaustu oraz sylwetki Ireny Sendlerowej .

W Bibliotece Publicznej im. dr. Wł. Biegańskiego czytali dla nas zaproszeni goście, dziennikarze, pracownicy organizacji bibliotekarskich. Z uwagą wysłuchaliśmy książki opowiadającej o dramatycznych losach ludności pochodzenia żydowskiego w czasie II wojny światowej.

Czworo uczniów wzięło również udział w konkursie „5 Pytań” dotyczącym Holocaustu. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania ale tym razem nie dopisało nam szczęście przy losowaniu zwycięzców wśród prawidłowo udzielonych odpowiedzi. Otrzymaliśmy Certyfikat udziału w Maratonie Czytelniczym.

Czytaj więcej o: Maraton czytelniczy

Akcja "Chcę mówić i pisać poprawnie"

2018-06-19

Poloniści, p. A. Dziwińska, p. H. Pióro i p. D. Ślęzak

rozpoczęli akcję pod hasłem „Chcę mówić i pisać poprawnie”, która będzie funkcjonowała w latach następnych.

Polegała ona na przygotowaniu przez uczniów poszczególnych klas plakatów tematycznych.

Okazję do zaprezentowanie I edycji i w/w działań był obchodzony 21 lutego 2018r. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”.

Dzieci wypracowały i usystematyzowały materiał językowy dotyczący poprawności w mówieniu w celu wyeliminowania różnych błędów.

II edycja dotyczyła utrwalenia znajomości gramatyki na poszczególnych szczeblach edukacyjnych bądź jej poszerzenia. W celu łatwiejszego przyswojenia przez dzieci prezentowanych zagadnień treść haseł przybrała formę zabawną i wierszowaną.

Do udziału w w/w działaniach włączyły się prawie wszystkie klasy pod kierownictwem polonistów i wychowawców.

Czytaj więcej o: Akcja "Chcę mówić i pisać poprawnie"

Przedstawienie "Kot w butach"

2018-06-19

Dnia 12.06.2018 r. odbył się występ pt. ,,Kot w butach” dla klas 0-3. Przedstawienie przygotowało koło teatralne pod kierunkiem pani Małgorzaty Prokop.

Za stroje odpowiedzialna była pani Małgorzata Jaśkiewicz, a dekorację przygotowali: pan Dawid Bocheński i pani Beata Wiśniewska.

Była to bajka z morałem. Zrozumieliśmy, że nie można kłamać i tak prawda kiedyś wyjdzie na jaw.

Występ podobał się wszystkim, został nagrodzony brawami.

13. 06 2018 r. przedstawienie zostało również zaprezentowane w Domu Seniora.

Przygotowały:

Zuzanna Glądała 5 b

Kasia Kozik 5 b

Czytaj więcej o: Przedstawienie "Kot w butach"