Poniedziałek, 2018-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 31 maja 2016r. odbyła się wycieczka do Wrocławia. Brały w niej udział klasy 5a, 5b, 6a i 6b pod opieką p. Sell, p. Masłoń, p. Ślęzak, p. Pabiasz oraz p. Prokop. Był to bardzo słoneczny dzień.

O godzinie 6.45 odbyła się zbiórka, na której nauczycielki odliczyły dzieci. Następnie wszyscy wsiedli do autokaru i odjechali spod szkoły. Na miejsce dojechaliśmy o godz.11.00. Razem z przewodniczką zwiedzaliśmy miasto. Najpierw oglądaliśmy katedrę, po czym widzieliśmy ją w pomniejszeniu 1:1000. Potem zwiedzaliśmy Most Tumski i Ostrów Tumski. Po chwili byliśmy przed ratuszem, a zaraz potem obejrzeliśmy Starówkę. Następnie mieliśmy czas wolny. Trwał on pół godziny.

Później pojechaliśmy do Zoo. Razem z przewodnikiem byliśmy w Afrykarium. Wszyscy byli pod wrażeniem tej atrakcji. Niestety, gdy wyszliśmy, padał deszcz. Klasy się rozdzieliły, po czym każda grupa osobno zwiedzała Ogród Zoologiczny. Wszyscy oglądali różne zwierzęta razem z nauczycielami. Po deszczu znowu zrobiło się gorąco.

O godz. 21.00 wróciliśmy pod szkołę, spod której wszyscy poszli do domów. Wycieczka się wszystkim bardzo podobała. Na pewno każdy nauczył się chociaż trochę o Stolicy Dolnego Śląska.

Przygotowały:

Julia Machuderska kl.6b,