Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole odbył się 1 X 2019 r. Nauczyciele oddziału przedszkolnego i klas I – III i zaprosili uczniów na spotkanie z literaturą dziecięcą. Przygotowano galerię prac uczniów związanych z przeczytanymi książkami. W czasie spotkania uczniowie recytowali wiersze, czytali fragmenty ulubionych książek, rozwiązywali zagadki, odgadywali tytuły książek w pracach plastycznych. Pani Mirosława Dela przeczytała wiersz Juliana Tuwima „W areoplanie” a bibliotekarka pani Dorota Kucharska opowiedziała o tym, jak powstaje książka i przeczytała wiersz Mariana Załuckiego „Dyżurny Ptyś”.  Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w konkursach i zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. W ten sposób zachęciliśmy uczniów do rozwijania zainteresowań czytelniczych.