Poniedziałek, 2019-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

• Do wakacji: -3 dni

Poznajemy częstochowskich pisarzy i poetów

W związku z przypadającymi rocznicami urodzin częstochowskich twórców, pisarzy i poetów : Ludmiły Mariańskiej i Tadeusza Gierymskiego włączyliśmy się w obchody ww. rocznic realizując następujące zadania:

1. W Bibliotece Miejskiej Filia nr 16 odbyło się spotkanie pt. „ Z ziemi częstochowskiej na karty książek”. Uczniowie kl. V poznali najważniejsze fakty dotyczące życia i twórczości częstochowskich pisarzy i poetów. Z uwagą wysłuchali ciekawostek związanych z życiem i dorobkiem literackim. L. Mariańskiej i T. Gierymskiego, obejrzeli książki tych autorów, fotografie przedstawiające te postacie w różnych okresach życia rodzinnego, osobistego, twórczego.

2. W bibliotece szkolnej uczniowie wysłuchali czytanych przez naszą bibliotekarkę artykułu przybliżającego fakty z życiorysu T. Gierymskiego.

3. Po uzyskaniu informacji o naszych rodzimych twórcach, poetach uczniowie wzięli udział w mini- konkursie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Wśród uczestników najlepszą wiedzą oraz szybkością udzielanych odpowiedzi wykazała się Daria Asendrych. Gratulujemy !