Jesteś tutaj: Start / Galeria / Maraton czytelniczy

Maraton czytelniczy

7 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką p. Iwony Wójcik brali udział w Maratonie Czytelniczym zatytułowanym „ Wobec Wielkiej Zagłady”. Maraton odbywał się w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania i z okazji Roku Ireny Sendlerowej. Celem tej akcji czytelniczej było przybliżenie nam książek związanych z trudną tematyką Holocaustu oraz sylwetki Ireny Sendlerowej .

W Bibliotece Publicznej im. dr. Wł. Biegańskiego czytali dla nas zaproszeni goście, dziennikarze, pracownicy organizacji bibliotekarskich. Z uwagą wysłuchaliśmy książki opowiadającej o dramatycznych losach ludności pochodzenia żydowskiego w czasie II wojny światowej.

Czworo uczniów wzięło również udział w konkursie „5 Pytań” dotyczącym Holocaustu. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania ale tym razem nie dopisało nam szczęście przy losowaniu zwycięzców wśród prawidłowo udzielonych odpowiedzi. Otrzymaliśmy Certyfikat udziału w Maratonie Czytelniczym.