Kalendarium

Czwartek, 2020-10-29

Imieniny: Angeli, Przemyslawa

Statystyki

  • Odwiedziny: 112694
  • Do końca roku: 63 dni
  • Do wakacji: 239 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 35 w Częstochowie

e-mail: sp35@edukacja.czestochowa.pl

tel. 34 360 53 03

Projekt polonistyczny dla uczniów klas IV-VII

Gramatyka, która z głowy nie umyka

W marcu poświęciliśmy słów kilka na temat gramatyki języka polskiego – to kolejny etap projektu polonistycznego, który jest skierowany do uczniów oddziałów IV – VII.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego wykonali nowe plakaty, które pokazują, że gramatyka języka polskiego nie musi być nudna. Ciekawe wierszyki i piękne rysunki sprawiają, że gramatyka może być porywająca.

Przede wszystkim ma ułatwić naukę języka polskiego i utrwalić zdobytą już wiedzę. Znajomość gramatyki jest niezwykle przydatna w życiu. Jej opanowanie pomaga nam poprawniej wysławiać się, „przelewać” myśli na papier i lepiej rozumieć ojczysty język.

Z pewnością zastanawiacie się, co zrobić, żeby nie była uciążliwa i męcząca? Otóż, trzeba podchodzić do niej „na luzie” – jak do zabawy. Stąd rymowane wierszyki, żeby łatwiej zapamiętać trudne zasady.

Dziękujemy wszystkim oddziałom za kolejne – śliczne prace. Czekamy na więcej. W kwietniu będzie kolejne zadanie. Łączymy pozdrowienia – H. Pióro, D. Ślęzak, A. Dziwińska

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie