21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Jest to coroczne święto, ustanowione przez UNESCO, obchodzone 21 lutego - zwane też Międzynarodowym Dniem Dziedzictwa Językowego. Celebrujemy je od 1999 roku, aby upamiętnić smutne wydarzenia, które miały miejsce w Bangladeszu 1952 roku. Otóż, pięciu studentów w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

W naszej szkole, po raz pierwszy, uczniowie wszystkich oddziałów wraz z nauczycielami upamiętnili ów dzień, wykonując plakaty związane z: błędami i trudnościami językowymi, rebusami i zasadami ortograficznymi. Uczniowie wykonali piękne i bardzo wartościowe prace, które przez dłuższy czas były na wszystkich korytarzach w szkole.

Tym dniem rozpoczęliśmy projekt polonistyczny. W każdym miesiącu uczniowie, pod opieką nauczycieli języka polskiego, wykonają plakaty na określony temat. W marcu będzie to gramatyka, która z głowy nie umyka. Zachęcamy wszystkich uczniów do przygotowania równie ciekawych plakatów, bo poprzednie wszyscy z uwagą czytaliście podczas przerw między lekcjami.

Pamiętajcie! Język polski jest ą – ę!

Koordynatorzy projektu: Henryka Pióro, Danuta Ślęzak i Anna Dziwińska