Czwartek, 2018-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty

Wróżby andrzejkowe

29.11.17 r. o godz. 9.00 rozpoczęły się wróżby andrzejkowe przygotowane przez koło teatralne „Czarodzieje sceny” i panią M. Prokop. Wystąpiło 17 osób.

Motyw przewodni brzmiał: „Na azjatyckim targu”. Targ obejmował Chiny, Turcję, Indie.

Uczniowie przebrani byli za Turków, Chińczyków, Hindusów. Znajdowały się tam różne wróżby, np. na stoisku tureckim były cukierki z wróżbą. Było również wróżenie z bransolet i wisiorów .

Na początku Nikola Śliwakowska i Michalina Ujma opowiedziały o Turcji , Chinach , tamtejszej ludności i ich wróżbach. Koło teatralne prowadziło również zabawy dla dzieci: klasy 0 i 1 miały rzut monetą , a klasy 2 i 3 zabawę z koszem. Barbi Kierpacz i Zuzia Glądała wykonały taniec hinduski. Mnich hari-om (Dominik Romanek) medytował i wprowadzał w świat duchowości.

Dekorację przygotowali: p. Dawid Bocheński i p. Małgorzata Jaśkiewicz.