Piątek, 2019-11-22

Imieniny: Cecylii, Jonatana

Spotkanie autorskie z p. Katarzyną Ryrych

Bibloteka szkolna  oraz  poloniści od wielu lat współpracują z bibloteką miejską ( Filia 16 ).

W ramach organizowanego  Festiwalu  Bajek 21.09.2017r. odbyło się spotkanie autorskie z panią Katarzyną  Ryrych. Uczestniczyła w nim klasa 6B.

Pani Katarzyna  Ryrych to pisarka, poetka , maluje obrazy oraz uczy języka angielskiego. Za swoją twórczość otrzymała wiele literackich nagród.

Pisarka opowiadała  o swoich książkach i przeżyciach.  Dowiedzieliśmy  się  o tym, jak powstawały niektóre powieści. Okazało się,  że  p. Ryrych  jeździła  do miejsc,  które opisywała  w swoich  utworach. Inspirowała się swoimi przeżyciami, wyobraźnią. Słuchała również  pomysłów swoich bliskich.

Obejrzeliśmy wystawkę książek pisarki. Naszą uwagę przykuły następujące tytuły: ,, Król”, „Tylko dla twoich oczu”, „Pepa w raju’’.

W gazetce umieściliśmy również wywiad z autorką p. Katarzyną  Ryrych, który  przeprowadziliśmy pod koniec spotkania.

Na koniec otrzymaliśmy autografy i drobiazgi promujące książki.

Pani I.Wójcik i pani D.Ślęzak przygotowały uczniów do spotkania autorskiego dostarczając  informacji dotyczących  życia i twórczości p. Ryrych oraz pomagając w ułożeniu  pytań do przeprowadzonego wywiadu.

Julia Różycka , Wiktoria Rybak,

klasa 6B